ul. Uczniowska 7, 43-100 Tychy
+48 531 896 344
kontakt@dotbros.com

SERWIS TELEWIZORÓW – DIAGNOSTYKA I NAPRAWA

W ramach świadczonych usług specjalizujemy się nie tylko w diagnozowaniu i usuwaniu problemów z telewizorami, ale też w serwisie konsol. Oferowane czynności obejmują:

  • diagnostykę ogólną,
  • przywrócenie domyślnych wartości telewizora/aktualizację oprogramowania,
  • naprawę podświetlenia telewizora,
  • naprawę płyty głównej,
  • naprawę obwodu zasilania telewizora,
  • naprawę gniazd Audio/Video,
  • konfigurację telewizora pod kątem podłączenia do Internetu lub sieci lokalnej,
  • i inne.

W ramach prowadzonych czynności wykonujemy także montaż anten oraz zajmujemy się ich prawidłowym ustawieniem.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje na temat oferowanych usług.

Diagnostyka ogólna

Usługa ta polega na wykonaniu zbioru czynności prowadzących do ustalenia problemu zgłoszonego przez Klienta.

Przywrócenie domyślnych wartości telewizora/aktualizacja oprogramowania

Usługa polega na całkowitym przywróceniu ustawień telewizora do wartości fabrycznych. W koniecznych sytuacjach lub na zlecenie Klienta dokonujemy aktualizacji oprogramowania telewizora poprzez wbudowane złącze USB.

Naprawa podświetlenia telewizora

Usługa polega na demontażu tylnej obudowy oraz przedniej ramy telewizora, wyciągnięciu matrycy telewizora wraz z filtrami rozpraszającymi światło, naprawie uszkodzonych diod LED lub wymianie całej taśmy LED, czyszczeniu wnętrza z drobinek kurzu i zanieczyszczeń, ponownym osadzeniu filtrów oraz matrycy czy też złożeniu obudowy do stanu gotowego/do wydania.

Naprawa płyty głównej

Usługa polega na demontażu tylnej obudowy, diagnostyce usterki zgłoszonej przez Klienta i dokonaniu niezbędnych napraw. W ramach czynności wykonujemy demontaż poszczególnych zespołów elektronicznych (płyt głównych) oraz dokonujemy naprawy w oparciu o szeroką wiedzę z zakresu naprawy telewizorów.

Naprawa obwodu zasilania telewizora

Usługa polega na ustaleniu przyczyn braku reakcji na zasilanie. W ramach czynności demontujemy obudowę tylną telewizora, dokonujemy analizy sekcji zasilania, wykonujemy pomiary podzespołów, naprawiamy/wymieniamy uszkodzony element, zespół elementów lub ścieżki między nimi. Czynność serwisową kończymy, zakładając obudowę i sprawdzając poprawność działania telewizora.

Naprawa gniazd Audio/Video

Usługa polega na ustaleniu przyczyn braku dźwięku, obrazu na poszczególnych gniazdach In/Out ścieżek Video lub Audio. W ramach przeprowadzanych prac demontujemy obudowę tylną telewizora, dokonujemy analizy sekcji A/V, wykonujemy pomiary podzespołów, naprawiamy/wymieniamy uszkodzony element, zespół elementów lub ścieżki między nimi. Czynność serwisową kończymy, zakładając obudowę, sprawdzając poprawność działania telewizora.

Konfiguracja telewizora pod kątem podłączenia do Internetu lub sieci lokalnej

Usługa polega na konfiguracji ustawień sieciowych telewizora w celu uzyskania dostępu do sieci Internet, lub konfiguracji ustawień sieciowych w sposób umożliwiający komunikację telewizora z innym komputerem/urządzeniem w celu uzyskania dostępu do zawartym w nich zasobów multimedialnych (zdjęć, filmów, plików dźwiękowych). Usługa jest wykonywana w mieszkaniu zamieszkania Klienta.

Jesteś zainteresowany ofertą kopiowaniem kaset vhs lub montażem anten? Skontaktuj się z nami.