ul. Uczniowska 7, 43-100 Tychy
+48 531 896 344
kontakt@dotbros.com

SERWIS LAPTOPÓW – DIAGNOSTYKA I USŁUGI NAPRAWCZE TYCHY

W ramach świadczonych usług proponujemy profesjonalny serwis laptopów i PC. Przed przystąpieniem do naprawy sprzętu komputerowego przeprowadzamy profesjonalną diagnostykę, w której trakcie nie tylko dokładnie ustalamy problem, ale też przyczynę jego powstania. W ramach serwisu komputerowego wykonujemy m.in. usługi takie jak:

 • diagnostyka ogólna,
 • instalacja systemu WINDOWS XP, VISTA, 7,
 • instalacja systemu WINDOWS 8, 8.1, 10,
 • wymiana klawiatury w laptopie,
 • czyszczenie i konserwację laptopa,
 • naprawa elementów zawiasowych laptopa,
 • wymiana układu graficznego,
 • wymiana gniazda ładowania w laptopie,
 • wymiana matrycy,
 • wymiana obudowy laptopa,
 • wymiana napędu DVD/BluRay, pamięci ram czy też dysku HDD,
 • programowanie, wymiana kości CMOS (BIOS),
 • wymiana baterii CMOS,
 • wymiana gniazd peryferyjnych.
 • i wiele innych.

Wszystkie czynności są wykonywane przez wyspecjalizowanych fachowców. Ich wiedza i doświadczenie umożliwiają również fachową naprawę telefonów czy też kopiowanie kaset VHS.

Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje na temat prowadzonych napraw sprzętu komputerowego i wyjaśniamy, na czym polegają.

Diagnostyka ogólna – ustalenie problemu awarii sprzętu

Diagnostyka ogólna, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje szereg czynności pozwalających ustalić rodzaj problemu zgłoszonego do serwisu konsol oraz laptopów i PC, jego przyczynę i sposób rozwiązania.

Instalacja systemu WINDOWS XP, VISTA, 7

Usługa ta polega na wykonaniu czystej instalacji systemu Windows w wersjach XP, Vista bądź 7 wraz z kompletem sterowników do urządzeń i podzespołów wbudowanych w komputer lub laptop. Warunkiem przyjęcia zlecenia jest zakupienie przez Klienta oryginalnego klucza produktu systemu WINDOWS naklejonego na obudowę komputera lub dostarczonego wraz z pudełkiem/instrukcją. W ramach usługi jest możliwe również zabezpieczenie danych. Wymaga to jednak poniesienia dodatkowych kosztów, w wysokości 30-50 zł, w zależności od rozmiaru i ilości danych.

Gwarancja: do pierwszej aktualizacji Windows lub instalacji dodatkowego oprogramowania po odbiorze komputera.

Instalacja systemu WINDOWS 8, 8.1, 10

Usługa ta polega na wykonaniu czystej instalacji systemu Windows w wersjach 8, 8.1, 10 wraz z kompletem sterowników do urządzeń i podzespołów wbudowanych w komputer lub laptop oraz kompletem aktualizacji. Warunkiem przyjęcia zlecenia jest zakupienie przez Klienta nalepki licencyjnej z logo WINDOWS, naklejonej na obudowę komputera lub klucza produktu dostarczonego wraz z pudełkiem/instrukcją. W przypadku dysponowania licencją cyfrową system po zainstalowaniu powinien aktywować się automatycznie. W ramach usługi jest możliwe również zabezpieczenie danych. Wymaga to jednak poniesienia dodatkowych kosztów, w wysokości 30-50 zł, w zależności od rozmiaru i ilości plików.
Gwarancja: do pierwszej aktualizacji Windows lub instalacji dodatkowego oprogramowania po odbiorze komputera.

Wymiana klawiatury w laptopie

Usługa ta polega na demontażu uszkodzonej lub niedziałającej klawiatury z laptopa oraz zainstalowanie w obudowie palmrest nowej klawiatury, dedykowanej pod konkretny model laptopa. W przypadku modeli wyspowych usługa polega na demontażu uszkodzonej lub niedziałającej klawiatury z obudowy palmrest laptopa oraz wmontowaniu i przymocowaniu do niej nowego sprzętu, dedykowanego pod konkretny model laptopa.

Gwarancja: udzielana tylko na sprzęt.

Czyszczenie i konserwacja laptopa

Usługa polega na wewnętrznym czyszczeniu komputera typu laptop. W ramach usługi są usuwane zabrudzenia oraz kurz znajdujący się pod obudową, na płycie głównej i podzespołach. W ramach usługi są także wymieniane pasty termoprzewodzące na procesorach.

Naprawa elementu zawiasowego laptopa

Usługa polega na zdiagnozowaniu przyczyny uszkodzenia związanego z zamykaniem klapy laptopa. Najczęstszą przyczyną usterek elementów zawiasowych jest uszkodzenie dolnej lub górnej części obudowy laptopa.

Gwarancja: 1 rok z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych.

Wymiana układu graficznego (BGA)

Usługa polega na wylutowaniu uszkodzonego podzespołu graficznego (układu BGA), czyszczeniu miejsca osadzenia, usunięciu oraz naniesieniu nowego spoiwa (cyny) pod układ graficzny oraz wlutowaniu nowego układu BGA. Cena usługi obejmuje konserwację oraz wymianę past termoprzewodzących. WARUNKIEM PRZYJĘCIA DO NAPRAWY jest dostarczenie KOMPLETNEGO LAPTOPA. NIE PRZYJMUJEMY SAMYCH PŁYT GŁÓWNYCH.
Gwarancja: 12 miesięcy

Wymiana gniazda ładowania w laptopie

Usługa polega na wymianie uszkodzonego gniazda ładowania w komputerach przenośnych typu laptop. Komputer jest otwierany do poziomu umożliwiającego dostęp do płyty głównej, po czym następuje rozlutowanie lub odłączenie wadliwego elementu, przeczyszczenie miejsca lutowania (podłączenie) oraz osadzenie wraz z zalutowaniem nowego gniazda.
Gwarancja: 1 rok z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych

Wymiana matrycy

Usługa polega na demontażu uszkodzonej matrycy oraz zainstalowaniu nowej, przy zachowaniu istniejącego mocowania klapy matrycy oraz ramki matrycy.
Gwarancja: 1 rok z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych

Wymiana obudowy laptopa

Usługa polega na wymianie elementu obudowy laptopa. Ze względu na ułamane zatrzaski lub gwinty, naprawie podlegają głównie: obudowa dolna, obudowa górna (palmrest), klapa matrycy, ramka matrycy. Pozostałe elementy obudowy również można wymienić pod warunkiem dostępności części.

Wymiana napędu DVD/BluRay, pamięci RAM lub dysku HDD

Usługa polega na wymianie podzespołów bazowych komputera przenośnego.

Programowanie / wymiana kości CMOS (BIOS)

Usługa polega na odlutowaniu kości BIOS, zainstalowaniu jej w programatorze zewnętrznym właściwym dla modelu laptopa wsadem oraz ponownym wlutowaniu w miejsce docelowe na płycie głównej. W ramach usługi zostaje usunięte stare spoiwo (cyna) i naniesione nowe. W przypadku wymiany uszkodzonej kości BIOS wykonuje się czynności takie jak powyżej z uwzględnieniem zastosowania nowego układu.

Gwarancja: 12 miesięcy

Wymiana baterii CMOS (BIOS)

Usługa polega na wymianie baterii podtrzymującej zasilanie układu CMOS. Usługę stosuje się w momencie „zapominania” przez komputer podstawowych ustawień, w tym daty i godziny.
Gwarancja: 12 miesięcy

Wymiana gniazd peryferyjnych (USB, gniazda słuchawkowe, wideo itp.)

Usługa polega na wymianie gniazda peryferyjnego oraz zastąpienia go nowym. Prace te wykonuje się poprzez wylutowanie starego gniazda, wyczyszczenie go ze starego spoiwa (cyny) oraz zalutowanie nowego elementu z użyciem świeżego spoiwa. W niektórych wypadkach wymianie podlega cały moduł (zestaw gniazd).

Gwarancja: 12 miesięcy z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych

Poszukujesz firmy specjalizującej się w serwisie komputerów? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz poznania naszej oferty montażu anten.