ul. Uczniowska 7, 43-100 Tychy
+48 531 896 344
kontakt@dotbros.com

Jak wybrać dobre słuchawki ?

Jak wybrać dobre słuchawki ?

wp content uploads 2020 12 headphones1

Słuchawki nauszne - DOTBROS Tychy
Uniwersalny sprzęt bez którego wiele osób nie potrafi się obejść. Ale co w nich jest takiego uniwersalnego? Przecież służą tylko do odtwarzania muzyki…
Otóż nie.
Podczas swojej długiej sięgającej 1816 roku historii znalazły zastosowanie w bardzo wielu miejscach : począwszy od słuchania muzyki w domu a kończąc na bezprzewodowej komunikacji między kosmonautami a ziemią.

Zacznijmy od ciekawostki:
Czy wiesz że…
Pierwsze modele słuchawek dousznych w kolorze białym i z białym kablem pojawiły się dopiero w 2001 roku? Ten rodzaj słuchawek pojawił się wraz z premierą Ipod firmy Apple. Białe słuchawki znajdowały się w zestawie wraz z cyfrowym następcą Walkmana. Obecnie można spotkać słuchawki w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej.

Słuchawki ponadto znajdują szerokie zastosowanie podczas wielu sytuacji:
Słuchawki dobre na prezent. Są uniwersalne i ponadczasowe, każdy obdarowany będzie z nich zadowolony.
Łączą pokolenia … Dziecko chce obejrzeć film w telewizji, ale wy chcecie w ciszy poczytać książkę?
Relaksują i odprężają – jadąc pociągiem lub leżąc na hamaku – nie ma znaczenia gdzie ich używasz, zawsze przynoszą ukojenie grając twoją ulubioną muzykę.
Dzięki nim można wygodnie prowadzić rozmowy bez zbędnych kabli mając równocześnie wolne ręce.
– A może potrzebujecie zestawu do gier by móc grać i komunikować się z drużyną ale nie wiecie jaki zestaw byłby dla Was najlepszy?
Jeśli chociaż jedna z wymienionych sytuacji wydaje się Wam znajoma to zapraszamy do krótkiej lektury i udziału w małej sondzie na końcu artykułu!

W zależności od samej konstrukcji ich przeznaczenie jest zupełnie inne:
Słuchawki otwarte – w tym typie słuchawek głośniki są umieszczone blisko uszu równocześnie pozostawiając małżowinę odsłoniętą, zapewniają swobodny przepływ powietrza, przestrzenny dźwięk nie izolując równocześnie od dźwięków otoczenia.
Słuchawki zamknięte – zapewniają większą szczelność jak również większe tłumienie dźwięków otoczenia w porównaniu do słuchawek otwartych. Dzięki temu mogą być używane w pomieszczeniach wymagających ciszy.
Słuchawki półotwarte – łączą cechy słuchawek otwartych i zamkniętych. Zapewniają wentylację uszu i częściowe tłumienie dźwięków otoczenia.
Słuchawki douszne – Najpopularniejszy typ słuchawek używanych w miastach. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo zmieszczą się w każdej kieszeni czy torebce jednocześnie nie izolując od dźwięków otoczenia
Słuchawki douszne dokanałowe – Typ słuchawek dousznych wprowadzanych bezpośrednio do przewodu słuchowego. Dobrze izolują dźwięki otoczenia powodując że dźwięk jest lepiej słyszany nawet w głośnym otoczeniu. Ten typ słuchawek wykorzystywany jest także w aparatach słuchowych.

Należy również zauważyć że nie tylko ich budowa ma wpływ na możliwości ich wykorzystywania. Również rodzaj połączenia jest istotny przy dobraniu odpowiednich dla nas słuchawek:
Słuchawki przewodowe – do podłączenia z urządzeniem wysyłającym dźwięk wymagają fizycznego połączenia za pomocą przewodu.
Słuchawki bezprzewodowe – sygnał wysyłany jest bez użycia dodatkowych przewodów. Zapewniają swobodę słuchania bez dodatkowych kabli. Zasilane są przez wbudowany akumulator i najczęściej łączą się przez Bluetooth lub radiowo.

A co się stanie gdy rozładuje się w nich bateria?
Również na to istnieją pewne sposoby.
Część słuchawek bezprzewodowych sprzedawana jest w zestawie z etui ładującym które pełni rolę powerbanka i ładowarki dla słuchawek przedłużając znacząco czas ich pracy podczas naszej podróży.
Ale co jeśli słuchawki nie mają takiego etui a wyczerpała się bateria?
Tutaj istnieją kolejne możliwości:
– podłączenie takich słuchawek do powerbanka w celu ich naładowania. W wielu przypadkach czas ładowania słuchawek do 100% jest o wiele krótszy niż ich maksymalny czas pracy!
– istnieją również hybrydowe modele słuchawek bezprzewodowych. W tym typie słuchawek istnieje możliwość przewodowego podpięcia ich do urządzenia przy pomocy kabla Jack 3.5mm i dalsze ich użytkowanie nawet po rozładowaniu baterii.

Wiele z wymienionych powyżej słuchawek można znaleźć w naszej ofercie. Posiadamy zarówno modele zapewniające komfort podczas sesji przed komputerem, nauki zdalnej, wideorozmów jak również idealnie nadające się do podróży dzięki kompaktowości i tłumieniu dźwięków.

A Wy jakie słuchawki preferujecie? Wygodne nauszne czy może coś bardziej mobilnego?
Czy chcielibyście częściej widzieć podobne artykuły? A może jakiś mikołajkowy konkurs?
Zapraszamy do komentowania

Dodaj komentarz