ul. Uczniowska 7, 43-100 Tychy
+48 531 896 344
kontakt@dotbros.com

Jak przyspieszyć działanie komputera?

Jak przyspieszyć działanie komputera?

komputer

Niektóre komputery są bardzo szybkie, inne już od pierwszego dnia pracują wolniej, a jeszcze inne po czasie zaczynają spowalniać. Co może być przyczyną? Spowolnienie komputera to najczęstszy problem, z jakim borykają się użytkownicy. Szczególnie po kilku latach użytkowania. Powodów, dlaczego nasz pecet wolno chodzi, może być wiele. Większość z nich można rozwiązać w prosty sposób. Początkowo warto się dowiedzieć, co sprawia spowolnienie.

Sposoby przyspieszające działanie komputera

Warto sprawdzić, czy wszystkie aktualizacje mamy bieżąco zainstalowane. Często są udostępniane aktualizacje rozwiązujące typowe problemy i błędu systemu, przez co zwiększają wydajność komputera. Może to taka oczywista sprawa, ale regularne uruchamianie systemu może pomóc przyspieszyć działanie systemu. Często zdarza się, że w ogóle nie wyłączamy komputera, nawet przez kilka dni i korzystamy z funkcji uśpienia. Powoduje to obciążenie pamięci danymi programów i zadań. Wyłączając codziennie komputer, pozwalamy mu odświeżyć pamięć i przygotować się do pracy następnego dnia. Szybkość pracy komputera może znacząco spaść, gdy jednocześnie jest otwartych wiele programów lub aplikacji. Niektóre programy instalacyjne wymusza na systemie uruchamianie zainstalowanych programów zaraz po uruchomieniu komputera.

Czyszczenie i konserwacja

Oczyszczenie dysku to funkcja, która warto wykorzystywać. Pozwala ona na usuwanie nieużywanych plików tymczasowych np. miniatur obrazów lub pobranych plików programu.

Należy pamiętać o usuwaniu starego oprogramowania, z którego nie korzystamy. System wykorzystuje wiele efektów specjalnych, które mają zwiększyć atrakcyjność wizualną dla użytkownika. Są one domyślnie włączone, ale można je wyłączyć.

Okazuje się, że nawet komputer potrzebuje konserwacji. Przeprowadza się defragmentację dysku twardego, skanowanie aktualizacji i sprawdzanie złośliwego oprogramowania lub wirusów.

Dodaj komentarz