Brak Sygnalu

Od czasu wyłączenia transmisji analogowego sygnału satelitarnego w 2012 roku oraz zdjęciu z nadawania ostatniego analogowego kanału telewizji naziemnej (w Polsce 2013r.) rozpoczęła się era Digital Video Broadcast (DVB). Mowa tutaj o cyfrowej transmisji wideo, dzisiaj znanej powszechnie pod nazwą Telewizja Cyfrowa. Zmiana sygnału analogowego na cyfrowy swoim zasięgiem objęła odbiorców telewizji sygnału naziemnego, satelitarnego oraz odbiorców w osiedlowych sieciach kablowych. Dzięki transformacji widzowie otrzymali całkowicie nową jakość usług, zapewniającą zdecydowanie lepszy standard jakości obrazu i dźwięku. Wraz ze zmianami obejmującymi całkowitą rewolucję w nadawaniu, kodowaniu i odbieraniu, transformacja przyniosła ze sobą również szereg nowych problemów. Aby je rozwiązać, często potrzebna jest diagnostyka usterek.

W serwisie codziennie otrzymujemy telefony z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemów z odbiorem konkretnych kanałów lub całkowitym zanikiem sygnału antenowego. Aby móc ustalić dlaczego dotychczas działająca telewizja nie funkcjonuje prawidłowo, potrzebna jest diagnostyka usterek, która pozwoli na znalezienie przyczyny oraz oszacuje potencjalny koszt jej usunięcia. Jeśli problem zostanie dobrze opisany przez użytkownika, wówczas przybliżoną wycenę naprawy usterki w instalacji antenowej otrzymać można już podczas rozmowy telefonicznej. Po ustaleniu rodzaju usterki zgłosi się do Państwa technik instalator, który usunie omówione wcześniej usterki. Jeśli natomiast zgłoszenie nie będzie zawierało wystarczającej ilości danych do ustalenia zakresu czynności serwisowych, wówczas umówimy z Państwem dogodny termin, w którym wyspecjalizowany technik antenowy przyjedzie pod wskazany adres i dokona oględzin, a także wykona wymagane pomiary sygnału pozwalające na określenie rodzaju usterki.

Rozszerzona diagnostyka instalatora, który znajduje się na miejscu i jest wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt pomiarowy bardzo często skutkuje szybkim odnalezieniem źródła problemu. a w wielu przypadkach naprawa wykonywana jest podczas jednej wizyty lub tego samego dnia. Do najczęściej występujących usterek należą :

 • ustawienie anteny,
 • wymiana anteny,
 • wymiana konwertera satelitarnego,
 • wymiana uszkodzonego okablowania,
 • wymiana uszkodzonego rozdzielacza sygnału,
 • wymiana uszkodzonego wzmacniacza,
 • regulacja parametrów wzmacniacza kanałowego,
 • wymiana uszkodzonych złączy antenowych.
 • brak sygnału po burzy,

Powyższe usterki zdarzają się najczęściej. Są jednak takie, w których rozwiązanie problemów z telewizją wymaga naprawy kilku elementów. Zdarza się, że problem wywołuje podłączony do instalacji antenowej sprzęt, np. uszkodzony telewizor. Usterka taka może ujawnić się dopiero w momencie, gdy w instalacji antenowej pojawi się dodatkowy dekoder cyfrowy połączony z telewizorem za pośrednictwem kabla audio-wideo. Przykładowo, głowica dekodera cyfrowego może generować błędy w przetwarzaniu sygnału antenowego, gdy w telewizorze jest uszkodzone gniazdo HDMI, a samo przebicie do obwodu masowego trafia poprzez kabel HDMI do dekodera.

O takich i innych usterkach, które mieliśmy okazję usuwać można przeczytać w zamieszczonych przez nas artykułach blogowych.

Cennik diagnostyki :

 • Diagnostyka usterki / rozmowa telefonicznej : DARMOWA (o ile możliwe jest jej określenie)
 • Diagnostyka usterki / przyjazd technika: 100 zł (nie pobierana w momencie akceptacji naprawy)

Dodaj komentarz