Serwis laptopów

Przykładowe usługi realizowane w naszym serwisie :

 • Diagnostyka ogólna
  Usługa polega na wykonaniu zbioru czynności prowadzących do ustalenia problemu zgłoszonego przez Klienta.


 • Instalacja systemu WINDOWS XP, VISTA, 7
  Usługa polega na wykonanie czystej instalacji systemu Windows w wersjach XP, Vista, 7 wraz z kompletem sterowników do urządzeń i podzespołów wbudowanych w komputer lub laptop. Warunkiem przyjęcia zlecenia jest posiadanie przez Klienta oryginalnego klucza produktu systemu WINDOWS naklejonego na obudowę komputera lub dostarczonego wraz z pudełkiem/instrukcją. Zabezpieczenie danych to koszt dodatkowy w wysokości 30-50zł w zależności od rozmiaru i ilości danych.
  Gwarancja : do pierwszej aktualizacji Windows lub instalacji dodatkowego oprogramowania po odbiorze komputera


 • Instalacja systemu WINDOWS 8, 8.1, 10
  Usługa polega na wykonanie czystej instalacji systemu Windows w wersjach 8, 8.1, 10 wraz z kompletem sterowników do urządzeń i podzespołów wbudowanych w komputer lub laptop oraz kompletem aktualizacji. Warunkiem przyjęcia zlecenia jest posiadanie przez Klienta nalepki licencyjnej z logo WINDOWS naklejonego na obudowę komputera lub klucza produktu dostarczonego wraz z pudełkiem/instrukcją. W przypadku posiadania licencji cyfrowej system po zainstalowaniu powinien aktywować się automatycznie. Zabezpieczenie danych to koszt dodatkowy w wysokości 30-50zł w zależności od rozmiaru i ilości danych.
  Gwarancja : do pierwszej aktualizacji Windows lub instalacji dodatkowego oprogramowania po odbiorze komputera


 • Wymiana klawiatury w laptopie
  Usługa polega na demontażu uszkodzonej lub nie działającej klawiatury z laptopa oraz zainstalowanie w obudowie palmrest nowej klawiatury dedykowanej pod konkretny model laptopa. W przypadku klawiatur wyspowych usługa polega na demontażu uszkodzonej lub nie działającej klawiatury z obudowy palmrest laptopa oraz wmontowanie i przymocowanie do obudowy palmrest nowej klawiatury dedykowanej pod konkretny model laptopa.
  Gwarancja : udzielana tylko na sprzęt


 • Czyszczenie i konserwacja laptopa
  Usługa polega na czyszczeniu wewnętrznym komputera typu laptop. W ramach usługi usuwane są zabrudzenia oraz kurz znajdujący się pod obudową, na płycie głównej, podzespołach. W ramach usługi wymieniane są pasty termoprzewodzące na procesorach.


 • Naprawa elementu zawiasowego laptopa
  Usługa polega na zdiagnozowaniu przyczyny uszkodzenia związanego z zamykaniem klapy laptopa. Najczęstszą przyczyną usterek elementów zawiasowych jest uszkodzenie dolnej lub górnej części obudowy laptopa.
  Gwarancja : 1 rok z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych


 • Wymiana układu graficznego (BGA)
  Usługa polega na wylutowaniu uszkodzonego podzespołu graficznego (układu BGA), czyszczenie miejsca osadzenia, usunięcie oraz naniesienie nowego spoiwa (cyny) pod układ graficzny oraz wlutowanie nowego układu BGA. W cenie usługi jest konserwacja oraz wymiana past termoprzewodzących. WARUNKIEM PRZYJĘCIA DO NAPRAWY jest dostarczenie KOMPLETNEGO LAPTOPA. NIE PRZYJMUJEMY SAMYCH PŁYT GŁÓWNYCH.
  Gwarancja : 12 miesięcy


 • Wymiana gniazda ładowania w laptopie
  Usługa polega na wymianie uszkodzonego gniazda ładowania w komputerach przenośnych typu laptop. Komputer jest otwierany do poziomu umożliwiającego dostęp do płyty głównej, po czym następuje rozlutowanie lub odłączenie wadliwego elementu, przeczyszczenie miejsca lutowania (podłączenie) oraz osadzenie wraz z zalutowaniem nowego gniazda.
  Gwarancja : 1 rok z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych


 • Wymiana matrycy
  Usługa polega na demontażu uszkodzonej matrycy oraz zainstalowaniu nowej zachowując istniejące mocowania klapy matrycy oraz ramki matrycy.
  Gwarancja : 1 rok z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych


 • Wymiana obudowy laptopa
  Usługa polega na wymianie elementu obudowy laptopa. Wymianie ze względu na ułamane zatrzaski lub gwinty podlegają głównie : obudowa dolna, obudowa górna (palmrest), klapa matrycy, ramka matrycy. Pozostałe elementy obudowy również można wymienić pod warunkiem dostępności części.


 • Wymiana napędu DVD/BluRay, pamięci RAM lub dysku HDD
  Usługa polega na wymianie podzespołów bazowych komputera przenośnego.


 • Programowanie / wymiana kości CMOS (BIOS)
  Usługa polega na odlutowaniu kości BIOS, zainstalowaniu jej w programatorze zewnętrznym właściwym dla modelu laptopa wsadem oraz ponownym wlutowaniu w miejsce docelowe na płycie głównej. W ramach usługi usuwane zostaje stare spoiwo (cyna) i naniesione nowe. W przypadku wymiany uszkodzonej kości BIOS wykonuje się czynności takie jak powyżej z uwzględnieniem zastosowania nowego układu.
  Gwarancja : 12 miesięcy


 • Wymiana baterii CMOS (BIOS)
  Usługa polega na wymianie baterii podtrzymującej zasilanie układu CMOS. Usługę stosuje się w momencie „zapominania” przez komputer podstawowych ustawień, w tym daty i godziny.
  Gwarancja : 12 miesięcy


 • Wymiana gniazd peryferyjnych (USB, gniazda słuchawkowe, wideo itp.)
  Usługa polega na wymianie gniazda peryferyjnego oraz zastąpienie go nowym. Usługę wykonuje się wylutowując stare gniazdo, czyszcząc miejsce gniazda ze starego spoiwa (cyny) oraz zalutowanie nowego elementu z użyciem świeżego spoiwa. W niektórych wypadkach wymianie podlega cały moduł (zestaw gniazd).
  Gwarancja : 12 miesięcy z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych